VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Vyšší odborná škola sociální a teologická – Dorkas

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Informace o zpracování údajů naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Vyšší odborná škola sociální a teologická – Dorkas

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

Vyšší odborná škola sociální a teologická – Dorkas

Blažejské náměstí 9/84, 772 00  Olomouc (Mapa)

Telefon: 585 208 813
Web: www.dorkas.cz
E-mail: info@dorkas.cz

Škola nabízí denní vyšší odborné studium v akreditovaném oboru "Sociální a diakonická práce".

Posláním školy je příprava absolventů středních škol s maturitní zkouškou pro výkon profese sociálního pracovníka s kvalifikací podle zákona o sociálních službách. Toto poslání se uskutečňuje odborným vzděláváním, praktickou přípravou a kultivací etických postojů studentů.

Osobnostní přípravě napomáhá rodinná atmosféra školního společenství beroucího ohled na křesťanské hodnoty. Náboženské vyznání není podmínkou přijetí ke studiu, od studentů i vyučujících se však očekává, že akceptují křesťanskou orientaci školy a diakonickou profilaci vzdělávacího programu.

Specifickým zaměřením studia je příprava na diakonickou práci realizovanou v křesťansky orientovaných zařízeních sociálních či volnočasových služeb. Studenti jsou motivováni, aby si pro případné uplatnění v diakonických a charitativních organizacích nad rámec běžného pojetí sociálního vzdělávání vytvořili na základě svých osobních dispozic individuální podobu své profesní profilace v oblasti pastoračních a katechetických dovedností. Proto jsou do výuky zařazeny i teologicky zaměřené předměty.

Škola je řádným členem Asociace vzdělavatelů v sociální práci. Posláním školy je komplexní příprava absolventů různých typů středních škol s maturitní zkouškou pro samostatný výkon profese sociálního pracovníka s kvalifikací podle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách.

Pojetí i obsah vzdělávacího programu "Sociální a diakonická práce" naplňuje Minimální standardy vzdělávání v sociální práci, jak je definovala Asociace vzdělavatelů v sociální práci, jíž je škola řádným členem od roku 1994. Specifické pojetí vzdělávacího programu bylo koncipováno na základě specifických potřeb křesťansky orientovaných poskytovatelů sociálních služeb.

Cílem vzdělávacího programu je komplexně připravit absolventy pro výkon profese sociálního pracovníka. Specifickou profilací studia je příprava na sociální práci realizovanou v církevních a dalších křesťansky orientovaných organizacích, případně přímo v církevní sféře v oblasti katechetické, evangelizační a pastorační služby.

Při procesu vzdělávání jde o rozvíjení tří klíčových oblastí profesní přípravy: odborné, praktické a spirituální. Specifikem vzdělávacího programu Sociální a diakonická práce je, že světonázorově vychází z prakticky orientovaného teologického vzdělání, které je považováno za podstatnou složku přípravy pro zodpovědnou službu potřebným, a že studenti jsou motivováni ke své duchovní formaci.

Na rozdíl od klasického studia vysokoškolského je zde počítáno s větším rozsahem supervidované odborné praxe (cca 30% rozsahu studia) a odborné sociální i teologické předměty jsou cíleněji zaměřeny pro jejich bezprostřední využití v praxi.

Ke studiu vzdělávacího programu „Sociální a diakonická* práce“ jsou přijímáni uchazeči, kteří získali střední vzdělání s maturitní zkouškou a mají vážný zájem o sociální práci.

Příslušnost k nějaké církvi není podmínkou přijetí. Od uchazečů se však očekává respekt ke křesťanské orientaci školy a otevřenost ke studiu teologicky zaměřených předmětů.

Přijímací zkouška probíhá formou ústního pohovoru na základě motivačního dopisu uchazeče. Cílem ústního pohovoru je zjistit schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče vhodné pro studium zvoleného oboru.

Absolventi školy Dorkas mají možnost na základě dohody s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze získat ve zkráceném vysokoškolském studiu titul "bakalář" (Bc.).

V budově školy je provozována i studentská kolej Dorkas o kapacitě 30 lůžek. Studentům jsou po vyučování včetně víkendů k dispozici veškeré učebny (9 počítačů) a knihovna-studovna (3 počítače) i s jejich vybavením a připojením k internetu.

zobrazit více

Typ studia: Denní

Vedení (rektor/děkan/ředitel): Mgr. Petr Hlaváček

Poslat dotaz na studijní oddělení
Přijímací řízeníNahoru
Počet studentů:
60
Přihlášky ke studiu (termín):
Uzávěrka přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení: 31.5.2011
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných oborů.

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 9245

Chcete připravit na přijímačky?Doporučené články:

článek státní maturita 2018 kampomaturite.cz

Státní maturita 2018

Jak bude vypadat státní maturita v roce 2018? Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok. Jak postupovat v případě, že maturitu neuděláte, jak a kde požádat o přezkoumání průběhu a výsledku zkoušky, jak je to s opravnými zkouškami. Podívejte se na videonávod Jak udělat maturitu na našem YouTube kanále.

 

Celý článek

články jak se dostat na obor psychologie kampomaturite.cz

Jak se dostat na obor psychologie

Obor lze v různých podobách studovat na 5 veřejných a 4 soukromých vysokých školách. Vedle samostatné psychologie jsou nabízena spojení s dalšími společenskovědními a humanitními disciplínami, prakticko-terapeutická zaměření nebo rozšíření o speciální pedagogiku. Hledáte podrobné informace včetně ukázkového testu? Stáhněte si zdarma náš e-book aktualizovaný pro rok 2018.

Celý článek

články jak se dostat na humanitní obory

Jak se dostat na humanitní obory

Psychologii, filozofii, logiku, politologii, sociologii, sociální politiku a sociální práci, historické vědy, filologii, pedagogiku, informační studia a knihovnictví, překladatelství a tlumočnictví, obecnou teorii a dějiny umění a kultury a další obory lze studovat na 48 fakultách humanitních, filozofických, teologických a sociálních věd a dalších fakultách veřejných vysokých škol. Humanitní obory jsou dále v nabídce na 18 soukromých vysokých školách. Učitelské, ekonomicky zaměřené obory a obory psychologie uvádíme v samostatném článku.

 

 

 

Celý článek


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit