UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, příspěvková organizace

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, příspěvková organizace

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

 

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, příspěvková organizace

Kostelní 134, 41108  Štětí (Mapa)
Typ školy: Veřejné VOŠ
IČ: 46773509

Telefon: 411 152 000
Web: www.odbornaskola.cz
E-mail: info@odbornaskola.cz

Poslat dotaz na studijní oddělení

Doporučit kamarádovi

Obalový a grafický design obalů je zvláštní tím, že vyžaduje nejen velkou schopnost kreativity, ale také představivosti, protože návrh obalů vychází obvykle z dvourozměrného pohledu, ale skutečný výrobek má charakter třírozměrného předmětu.
Studenti musí skloubit své výtvarné nadání a komunikativní schopnosti při jednání se zákazníkem, ale také musí mít velký respekt ke schopnostem materiálu, příslušného software, možnosti obal vůbec vyrobit a také musí znát technická omezení strojů při přípravě a výrobě obalů.
Pro návrh obalového a grafického designu obalů existují specializovaná a náročná programová vybavení, která nelze nahradit běžnými konstrukčními CAD systémy nebo komerčními grafickými programy. Kromě mnoha speciálních funkcí musí programová vybavení pro obalový a grafický design mj. obsahovat rozsáhlé knihovny se stovkami vzorových přířezů pro různé materiály (plné lepenky, různé vlnité lepenky apod.), ale přitom musí umožnit vznik návrhu autorského obalu.
Tato programová vybavení dále obsahují animační moduly, moduly pro výpočet spotřeby materiálu, včetně ztrát, výpočtu délky nožů a přípravy pro konstrukci výsekové desky.
Navíc je třeba znalostí rozdílů příslušných předtiskových příprav pro různé druhy materiálu, na které se bude tisknout, včetně náročné správy barev a elektronického přenosu dokumentů různých formátů.
Škola nepodceňuje odbornou přípravu v oblasti aplikační. Student vyšší odborné školy se seznámí s programovým vybavením EngView, MarbaCAD a KASEMAKE. Každý takový balík umožňuje různé provázání obalového designu, možnosto grafického designu běžnými programovými vybaveními pro počítačovou grafiku, ale také možnostmi tiskové předpřípravy. Student je tak připraven na různá, konkurenční řešení.
Za účelem výuky konstrukce obalů slouží specializovaná učebna, kde kromě moderní výpočetní techniky (počítače DELL na bázi procesorů Xeon, displeje Philips 24") naleznete vzorkovací plotter, řezací plotter pro signmaking či výsekový lis.

V oblasti předtiskové přípravy a grafického návrhu je vyučován kompletní softwarový balík Adobe, čítající v současné době všechny aplikace Creative Suite 6 (aktuální k dubnu 2014). Tyto aplikace jsou dostupné ze všech učeben školy, na všech budovách.
Škola též disponuje moderně vybavenými učebnami informačních technologií. Od června 2014 jsou všechna pracoviště vybavena shodným hardwarem (stanice DELL, 21" displeje HP, 22" displeje DELL a Philips), ze všech stanic je k dispozici shodné programové vybavení. Škola též zakoupila 3D tiskárnu, na které studenti mohou realizovat některé ze svých modelů. Výuka 3D grafiky je na vyšší odborné škole v posledním ročníku předmětu počítačová grafika a věnuje se produktu Cinema Studio R15.
Pro podporu výuky počítačové grafiky a výuky digitální fotografie disponuje škola profesionálním fotostudiem. Zde se studenti naučí pracovat s digitální zrcadlovkou v manuálních režimech, ovládat světelnou techniku, stan pro produktovou fotografii či pracovat s tiskovým plotrem velikosti A1.
K vybavení pro podporu výuky patří i ateliér signmakingu. Jedná se o studio, ve kterém studenti připravují podklady pro řezanou a lepenou reklamu a získávají tak podstatné znalosti pro reklamní tvorbu. V tomto studiu je k dispozici řezací plotter a několik počítačových stanic.
zobrazit více

Typ studia: Denní

Ředitel: PhDr. Jiří Konvalinka

Přijímací řízeníNahoru
Počet studentů:
79
Přijímací zkoušky:
konec června
Přihlášky ke studiu (termín):
2. polovina června
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných oborů.
Úspěšnost u přijímačekNahoru
Rok přihlášeníPřihlášenýchPřijatých
Úspěšnost
Nezaměstnaných
ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné na VOŠ obalové techniky Štětí činí 5 tis. Kč za školní rok. Uchazeči přijatí do 1. ročníku uhradí polovinu školného (tj. 2 500 Kč) do 14 dnů po obdržení rozhodnutí o přijetí ke studiu

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:129 KčObjednat189 KčObjednat

Studijní oboryNahoru
Filtr
Název:
Typ: Forma:
Jazyk: Zaměření:
  • Obalový a grafický design (8241N09)
Zobrazit vše

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 11937

Chcete připravit na přijímačky?
Doporučujeme soukromou VOŠ

Doporučujeme VOŠ

Doporučujeme

Partnerské stránky